Щеплення овочевих рослин: які підвої краще, техніка, інструменти

Описание: Вирощування овочів у відкритому грунті. Поради, обмін досвідом, консультації

Padron
Padron
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 9
З нами: 9 місяців 21 день

Сообщение #18 Padron » 19.02.2017, 16:28

Як я зрозумів умовно можна розділити щеплення в "укол" і "зближенням" – який легше для новачка і чому? І взагалі з чого почати, коли, що потрібно бо хочеться спробувати «похімічити»
Подивіться на Ютубі, там море відео про щеплення обома способами і самі зможете визначитись що для вас буде легше. Я також зараз вчусь по відео як робити щеплення і поки не бачу особливих складнощів у будь-якого способу. Обидва не такі вже й складні. Хіба що для щепленням зближенням потрібно прищепки фото яких вище виклала Лариса. На мій розсуд щепленні в «укол» легше і займає менше часу, але рослинам необхідний більш тривалий період для зрощування при щепленні в такий спосіб. А зближенням трохи важче робити, точніше довше, але рослини швидше приживаються. Сам буду пробувати обидва і побачу який краще вдається.

Smila
Smila
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 19
З нами: 1 год 1 місяць

Сообщение #19 Smila » 19.02.2017, 17:04

З невеличкого власного досвіду хочу зазначити що для щеплення підходить будь-який сорт лагенарії. Я вже прищеплюю на свої насіння "Гусака в яблуках" і просто "Пляшкової". Магазинне насіння дуже погано сходило. А ось зі своїми проблем немає. Зробила висновки, що лагенарія добре сходить саме свіжим насінням.
Всі кавуни добре зростаються з лагенариями, що гібриди, що сорти. При чому іноді то косий зріз вийде, то не дуже щільно місце щеплення з'єднається. Але досить мінімального контакту поверхонь, щоб лагенарія і кавун зрослися.
З динею варіант не проходить, після щеплення результату немає або гірше, ніж без щеплення. Тобто для дині потрібен спеціальний підвой.
Також складно прищеплюється кавун на звичайний гарбуз (ну, принаймні для мене). Хоча якщо щеплення все ж таки зрослось - росте потужно і нічим результат від щеплення на лагенарію не відрізняється.
Я не грію насіння перед посівом. Найкращий варіант з тих, що я випробувала, це висаджую надщерблені і замочені на ніч насіння в 200 мл стаканчики одноразові. І засовую ці стаканчики за батарею (не дуже гарячу). Через дня 3 - 4 основна маса прокльовується.

Padron
Padron
Повідомлення: 9
З нами: 9 місяців 21 день

Сообщение #20 Padron » 19.02.2017, 17:06

З динею варіант не проходить, після щеплення результату немає або гірше, ніж без щеплення. Тобто для дині потрібен спеціальний підвой.
Що то за "спеціальний підвой" і де його взяти?

Galinka F
Аватара
Galinka F
Повідомлення: 51
З нами: 9 місяців 17 днів

Сообщение #21 Galinka » 19.02.2017, 17:42

З динею варіант не проходить, після щеплення результату немає або гірше, ніж без щеплення.
Дині добре ростуть на компостних купах без всякого щеплення. У минулому році садила Медову казку, три куща, виросло динь дев'ять штук, дуже солодкі, не дрібні, по вазі нічого не можу сказати, тому що не зважувала, на око десь на 1.5-2 кг кожна.

Nasredin
Nasredin
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 56
З нами: 5 місяців 23 дня

Сообщение #22 Nasredin » 28.05.2017, 18:34

У мене ось з щепленнями не вийшло нічого – руки ростуть не з того місця, напевно. В розщеп нічого толком не прижилося. Динька тільки одна, прищеплена зближенням на лагенарію, вижила. Виглядає, звичайно, набагато могутніше своїх нещеплених подружок. Росте на двох коренях, стебло дині перерізати не буду, а зайві відростки гарбуза видаляю.

Вернуться в «Вирощування овочевих культур»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 2 гостя