Посівна 2017: що сіємо, коли, де купуємо насіння

Описание: Вирощування овочів у відкритому грунті. Поради, обмін досвідом, консультації

Lariska
Аватара
Lariska
Репутація: 6 (+6/−0)
Повідомлення: 224
З нами: 1 год 6 місяців

Сообщение #1 Lariska » 26.01.2017, 14:37

Як мені здається буде не зайвою тема початок висіву насіння. Хто яке купив чи планує купити, чому саме таке. Що коли вже посіяв. Гадаю така тема допоможе вибрати щось новеньке щоб посіяти в себе на підвіконні для тих хто ще не визначився з сортами. Ось приводжу свій список насіння купленого у Флоріум. Сьогодні саме отримала на новій пошті, тож розглядаю, та гадаю чи не рано ще щось сіяти, хоча сама знаю що рано, але ж руки то чухаються. На малюнку те що я замовила у Флоріум.
У вас нет необходимых прав для просмотра вложений в этом сообщении.

sveta
sveta
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 25
З нами: 1 год 1 місяць

Сообщение #2 sveta » 26.01.2017, 17:18

Вижу томатов на все цвета радуги. Успехов! Теперь ждем отчетов про всхожесть и фотографий всходов. Сама сажу свои семена и томатов и моркови. Покупаю разве что капусту и буряки. А сеять еще рано, у нас сеют в середине февраля сладкий перец. А помидорки еще позже.

Utolya
Utolya
Повідомлення: 33
З нами: 1 год

Сообщение #3 Utolya » 26.01.2017, 17:23

Провокатори, так не чесно. Січень і ще занадто рано про це гадати, а я сиджу пакетики перебираю.

Nesmeyana
Nesmeyana

Сообщение #4 Nesmeyana » 27.01.2017, 09:24

Ми не провокатори – просто ми всі трохи не сповна розуму і нас тягне до роботи на землі. Я вчора передивилася все своє насіння, повідкладала дуже ранні сорти, хочу перець і помідори посіяти, ну мені напевно можна, адже у мене тепличка і збираюся в неї висаджувати, так хочеться, щоб раніше потепліло, ніхто прогнозів на майбутню весну не чув? Як там весна рання в цьому році прогнозується? (всі прекрасно розумію, що прогноз-це одне, а в житті зовсім може бути інакше, але все ж...)

eddbit
Аватара
eddbit
Репутація: 11 (+11/−0)
Повідомлення: 213
З нами: 1 год 7 місяців

Сообщение #5 eddbit » 27.01.2017, 09:33

Самий хороший день для посадки - це коли "душа просить" щось посіяти, коли настрій такий підходящий і хочеться щось робити. Ось тоді і виходить найкраще, і не лише помів насіння а й взагалі будь-яка робота.
Живу как умею и другим не мешаю

Cderki
Cderki
Повідомлення: 25

Сообщение #6 Cderki » 27.01.2017, 10:08

Lariska, скажіть будь-ласка, бачу у вас стільки сортів помідор - яка площа на таку кільксть. Я маю на увазі чи можна збирати насіння, якщо різні сорти посаджені близько один від одного, чи має бути якась просторовая ізоляція для моживості збирати насіння з помідор. Дякую

Nesmeyana
Nesmeyana

Сообщение #7 Nesmeyana » 30.01.2017, 07:54

Cderki, для самозапильних рослин (до яких відносіться також і помідори) для отримання насіння потрібно створити штучну ізоляцію для виключення перехресного запилення за допомогою вітру та комах. Вкрити квіткову кисть (для помідор) або окрему квітку (для перцю та баклажанів) від комах, але обов'язково до розпускання бутонів. Укриття повинно бути світло– і повітропроникним, наприклад, з марлі. В такий спосіб можливо на невеличкій ділянці отримувати чисте сортове насіння.

Pomidor M
Аватара
Pomidor M
Повідомлення: 17
З нами: 1 год

Сообщение #8 Pomidor » 31.01.2017, 19:27

Ще зарано говорити про посів насіння на розсаду для відкритого ґрунту. Це стосується і перцю також для більшості регіонів України початок посіву насіння припадає на середину лютого. А поки готуємо грунт та перевіряємо запаси насіння

eddbit
Аватара
eddbit
Репутація: 11 (+11/−0)
Повідомлення: 213
З нами: 1 год 7 місяців

Сообщение #9 eddbit » 26.02.2017, 21:29

Час відпочинку у садівників-городників закінчився. Перепочинок була недовгим, всього лише три місяці. Головна турбота сьогоднішнього дня - це, які і де купити насіння помідорів, перцю, баклажанів, цибулі, петрушки і селери, щоб негайно почати вирощувати розсаду. Головними культурами, які вирощують садівники, були і залишаються помідори і перець. Проводячи бесіди у багатьох колективах, я зробив висновок, що раніше садівник тягнувся до гігантоманії, а тепер - до органічної продукції. Не треба, - кажуть, - мені тридцять великих помідорів і перців, а краще середні, але побільше і різноманітніші, як за кольором, так і за формою.
Головне прагнення людей - виростити за літо побільше овочів для консервування. Мабуть, люди не чекають райського життя і в наступну зиму. Дорого і клопітно, але садівничий рух розвивається бурхливо. У людей з'явилося прагнення до екологічно чистої їжі. При такій ціні на ліки люди хворіти не бажають. Пройшов бум "дайте мені все із-за бугра". Тепер кажуть: дайте мені все наше, (сільське). І платять, часом, вдвічі дорожче. Що буде далі, час покаже, а поки будемо вчитися правильно вирощувати розсаду перцю і помідорів. Штук по п'ятдесят на сім'ю. Беремо з ділянки два відра землі, розморожуємо її. Додаємо два пакета магазинної земельки. Перемішуємо, додавши стакан або два золи. Розсипаємо приготовану земляну суміш по баночках. Я особисто противник вирощування розсади в ящиках, так як при пікіровці в іншу тару пошкоджується коренева система. Відразу висаджую насіння в баночки. Для перцю потрібна ємність 10x10x10 см, так як підсипати землю по мірі зростання розсади не слід. А для томата потрібна ємність приблизно 10x10x20 см, орієнтовно це банки з-під сметани, кефіру або стаканчики з-під розливного пива, а також трохи укорочені пляшки з-під мінеральної води. По мірі відростання розсади томата землю треба підсипати для кращого розвитку кореневої системи. Баночки-тару треба позначити фломастером. Наприклад: Н - низькорослі, В - високорослі, Р - ранньостиглі, С - середньостиглі, П - пізні. Ці позначення знадобляться садівникові при посадці розсади в парники, бо високорослі садять ближче до північної сторони, а низькорослі - до південної, щоб перші не затінювали другі. Ранні - з одного боку, пізні - з іншого.
Розсипавши приготовану землю у тару (приблизно по склянці), обливаємо її гарячою водою, але, звичайно, не окропом. В кожну баночку приблизно 100 грамів гарячої води. Пінцетом, на глибину 1 см, вертикально, вставляємо в землю насіння, імовірно майбутнім корінцем вниз. Засипаємо сухою землею на 1 см. Покриваємо всі банки поліетиленовою плівкою і ставимо на табуретку біля батареї. Потім всі баночки зверху покриваємо газетами так, щоб частина їх опинилася над батареєю. Створюється тепловий ефект з температурою приблизно 27-33 градуси. Це те, що треба для швидкого проростання насіння. Але через 5-7 днів, якщо з'явилися петельки насіння, розсаду переставляємо на підвіконня, як можна далі від скла. Якщо ж насіння не проросло, то в баночки треба підлити по столовій ложці води. І надалі через день сходи поливати. Розсаду на підвіконні треба від скла відокремити газетою, щоб грунт не був холодним. Тобто за принципом: голова в холоді, а ноги в теплі. Через місяць після сходів бажано поставити розсаду між вікон на 5-10 днів. Потім повернути її на підвіконня. Підживлення і полив 1 раз в тиждень, бажано з розчином «Ідеалу». Розсада виростає високою і міцною. Краще вирощувати розсаду на південному або західному вікні. Якщо будете її вирощувати в затіненому місці або дуже близько одну до одної будуть стояти баночки, то розсада витягнеться. Якщо у вас в кімнаті лампи денного світла, то розсада буде рости дуже високою. Найвдаліше місце для вирощування розсади помідорів, перцю та баклажанів - це утеплена лоджія. Баночки з рослинами ставлять так, щоб листя їх не торкалися один одного.
За загальноприйнятим нормам у північно-західній зоні розсаду перцю починають вирощувати з першої декади лютого; помідорів - з першої декади березня. Але можна і в інші строки. Насамперед, це залежить від того, які сорти ви купили. Якщо від сходів від плодоношення (це пишеться на конверті з насінням) 110-120 днів, то садити насіння треба не пізніше першої-другої декади лютого. Якщо ж 90-95 днів, то можна почати вирощувати розсаду і в третій декаді березня.
Живу как умею и другим не мешаю

Utilitar
Utilitar
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 24
З нами: 10 місяців 11 днів

Сообщение #10 Utilitar » 04.03.2017, 21:56

Знайшов гадаю корисну інформацію стосовно «коли»:

Виділяють п'ять груп овочів по термінах висіву насіння

1. Морозостійкі рослини
Це зазвичай багаторічні овочі: щавель, багаторічна цибуля, хрін, ревінь, часник, спаржа, любисток, естрагон. Вони виживають в будь-які морози, якщо, звичайно, вкриті снігом. Висівати їх можна відразу, як тільки зійшов сніг. Сходи витримують морози до -8° С.

2. Холодостійкі рослини
Це всі коренеплоди, капуста, цибуля, горох, боби, сочевиця, зеленні культури. Вони витримують невеликі заморозки після появи сходів, а також не бояться перших осінніх заморозків. Бояться спеки. При температурі +25° С ріст рослин сповільнюється. Висівають їх у ґрунт, як тільки грунт прогріється до +4...+6° С.

3. Рослини помірного клімату
Це помідори і картопля. Вони бояться і спеки і холоду. Оптимальна для них температура +16...+20° С. При підвищеній температурі рослини сильно знижують врожайність і сорт швидко вироджується, що потребує оновлення садивного матеріалу. Бояться вони і холоду. Тому їх садять відразу після закінчення весняних заморозків, тобто після цвітіння черемхи.

4. Вимогливі до тепла
Це огірки, кабачки, патисони, перець, баклажани і інші. Вони не ростуть при температурах нижче +15° С і вище +30° С. Тому їх садять в травні, коли грунт прогріється до +10...+12° С.

5. Жаростійкі рослини
Квасоля, кукурудза, кавуни, диня, гарбуз. Ростуть навіть у температурному інтервалі +30...+40° С, але оптимальними є +20...+30° С. Тому і садити їх треба, коли встановиться тепла погода, або під плівку на два тижні раніше.

Звичайно, стійкість рослин до морозів і спеки можна підвищити внесенням калійних і фосфорних добрив і агротехнічними прийомами, але до певної міри. Тому не ризикуйте і сійте насіння вчасно.

Вернуться в «Вирощування овочевих культур»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость