Досвічування розсади

Описание: Вирощування овочів у відкритому грунті. Поради, обмін досвідом, консультації

Програміст
Програміст
Репутація: 2 (+2/−0)
Повідомлення: 25
З нами: 7 місяців 22 дня

Сообщение #18 Програміст » 30.01.2017, 13:37

Із зворотньої сторони фітоленти є клейка поверхня,подібна до двохстороннього скотчу,але щоб не було замикання,я на алюмінієвий профіль приклеїв пластикову полоску,а потім на неї фітоленту.

Nesmeyana
Nesmeyana
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 33
З нами: 9 місяців 11 днів

Сообщение #19 Nesmeyana » 30.01.2017, 14:49

Дякую всім за дискусію. А скаже хто ще про години досвічування. Тобто скільки годин оптимально досвічувати рослини, якщо, для прикладу використовувати згадані вище фотолампи. Тобто чи буде краще, якщо тримати ввімкненими лампи 24 години на добу, чи рослинам також необхідний відпочинок.

Nasredin
Nasredin
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 56
З нами: 7 місяців 13 днів

Сообщение #20 Nasredin » 30.01.2017, 22:24

Я би орієнтувався на те як відбувається у природі – і як читав на інших форумах досвічувати рекомендують до 12 годинного світлового дня. А вночі рослинам, як і людям потрібно спати.

Програміст
Програміст

Сообщение #21 Програміст » 31.01.2017, 08:43

Досвічувать потрібно 4-5 годин,а в день біля вікон ставити.

Solnce
Аватара
Solnce
Повідомлення: 43
З нами: 9 місяців 17 днів

Сообщение #22 Solnce » 01.02.2017, 15:45

Замовив я на Аліекспресс фітострічку, ту на яку раніше давав посилання, сподіваюсь ще встигну використати на досвічування розсади ще цього року. Тільки для себе поки не дуже уявляю як її чіпляти – сама стрічка завдовжки 1 метр, а в мене полка де планую її чіпляти завдовжки 90 см, то ж і поки не дуже уявляю як її вчипити.
У вас нет необходимых прав для просмотра вложений в этом сообщении.

errror
errror
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 271
З нами: 1 год 3 місяця

Сообщение #23 errror » 01.02.2017, 18:47

Замовив я на Аліекспресс фітострічку, ту на яку раніше давав посилання
Чи я погано шукав, чи все таки не вказана на сайті потужність цього дива китайського. Скільки Вт споживає ця стрічка?

Програміст
Програміст

Сообщение #24 Програміст » 03.02.2017, 13:22

Навіщо лізти на алі-експрес,якщо я давав посилання на наший інтернет-магазин,де все детально розписано і по потужності і по люменах.
SolnceЛишні 10 см можна просто відрізати,якщо полка 90 см,на ленті це зручно зробити.

errror
errror

Сообщение #25 errror » 04.02.2017, 07:55

Навіщо лізти на алі-експрес,якщо я давав посилання на наший інтернет-магазин
Чесно признаюсь - жадність і бажання зекономити, адже на Алі дешевше і вибір там зазвичай більший. Тим більше, за вашим посиланням магазин торгує також китайськими лампами, тільки в ціну включає свою надбавку.

Pomidor M
Аватара
Pomidor M
Повідомлення: 17
З нами: 8 місяців 27 днів

Сообщение #26 Pomidor » 04.02.2017, 21:22

П'ятий сезон вирощую розсаду під лампами. Гарна розсада виходить в квартирі тільки якщо досвічувати. Боротьба з витягуванням розсади холодом це як бонсай (пригнічення рослини). Якщо ефект загартовування то можна перед висадкою за декілька днів (що необов'язково). Головне від чого витягується розсада - це брак освітлення. У фазі сім'ядольних листків можна підсвічувати 3 доби без перерви, при появі перших справжніх листків у межах 12-16 годин на добу. Можна виростити гарну розсаду повністю на штучному світлі (в кутку кімнати, хоч в підвалі). Програмується таймер (розетка). Лампи максимально близько до рослин. Що для нас яскраво для томата темно. Кожен паросток в окремому стакані має отримувати не менш 045 люмен.

Zelens
Zelens
Повідомлення: 17
З нами: 10 місяців 25 днів

Сообщение #27 Zelens » 05.02.2017, 11:00

З освітленням все зрозуміло. А ось не зрозуміло де брати таке підвіконня для вирощування розсади, для прикладу, перцю, щоб там була температура близько 25 градусів. В мене в кімнатах не піднімається вище 19. А на підвіконні гадаю менше 15, і при такій температурі жоден перець мені здається навіть не зійде. Що ж робити в такій ситуації?

errror
errror

Сообщение #28 errror » 05.02.2017, 16:10

Ось корисна табличка як організувати досвічування розсади з розрахунку на 1 м.кв.
У вас нет необходимых прав для просмотра вложений в этом сообщении.

Duandot
Duandot
Повідомлення: 11
З нами: 10 місяців 3 дня

Сообщение #29 Duandot » 06.02.2017, 09:14

Народ, ну куди ж ви так поспішаєте, а?! Початок лютого всього лише...Адже самі собі створюєте проблеми, вся ваша розсада витягнеться, світла ще замало, все треба пікірувати, а то корінці переплетуться? Через місяць лише варто починати, розсада буде міцна, товста, пережене замучену вами і її не потрібно буде досвчувати витрачати гроші на покупку ламп, оплату електроенергії.

eddbit
Аватара
eddbit
Репутація: 11 (+11/−0)
Повідомлення: 212

Сообщение #30 eddbit » 06.02.2017, 09:35

Народ, ну куди ж ви так поспішаєте, а?!
Всі вірять у ранню весну, ось і садять...
Живу как умею и другим не мешаю

Solnce
Аватара
Solnce

Сообщение #31 Solnce » 11.03.2017, 16:32

Сьогодні прийшла мені замовлена на Аліекспрес фітолєнта. Вже протестував, поки ніяких нарікань немає, а можна сказати захоплення. Світить не яскраво, тобто для освітлення кімнати не підійде, від неї ніби полу тінь. Але у порівнянні з люмінесцентними лампами, які в мене встановлені на полиці, дуже легко чіпляється, не потрібно нічого свердлити, приклеїв до верху, увімкнув і все. Є можливість підключити через переходник у комплекті, то можна керувати пультом, але мені це не потрібно тож підключив напряму.

1979
1979
Повідомлення: 29
З нами: 8 місяців 27 днів

Сообщение #32 1979 » 11.03.2017, 17:39

От тільки світло шкідливе для людських очей.
Наскільки шкідливе. Тобто я хочу таку фітоленту повісити в кухні, то це буде шкідливо, адже навіть намагаючись не дивитись прямо на джерело світла все одно боковим зором будете випадково час від часу все одно дивитись на світло. Чи варто якось прикрити такі лампу при використанні для досвічування розсади.

Solnce
Аватара
Solnce

Сообщение #33 Solnce » 11.03.2017, 17:54

Також трохи настрахався, але пошуки в Інтернеті нічого не дали, шкідливо якщо дивитись впритул на саме джерело світла. То хто ж дивиться на лампу будь-яку. Тим більше фітолента нібито світить менше, але мабуть ми не бачимо всього спектру бо якщо подивитись впритул на саме джерело, то потім ловиш очима зайчики. Тобто більш сильне опромінення, не дивитись прямо впритул на світло діоди і все буде в порядку. Якщо сильно боїтесь за здоров’я очей прикрийте чимось.

Vovik
Vovik
Повідомлення: 26
З нами: 9 місяців 19 днів

Сообщение #34 Vovik » 11.03.2017, 18:04

Solnce писал(а):Сьогодні прийшла мені замовлена на Аліекспрес фітолєнта. Вже протестував, поки ніяких нарікань немає, а можна сказати захоплення.
Скажіть будь-ласка чи гріється блок живлення, бо в коментарях на Алі деякі люди пишуть що гріється, а в декого взагалі блок живлення перегорів. І самі світлодіоди також гріються чи ні?

Вернуться в «Вирощування овочевих культур»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 4 гостя