Зберігаємо овочі на грядках під снігом

Описание: Вирощування овочів у відкритому грунті. Поради, обмін досвідом, консультації

errror
errror
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 271
З нами: 1 год 9 місяців

Сообщение #1 errror » 31.01.2017, 20:16

Добре почуваються в землі під снігом хрін, пастернак, петрушка, топінамбур та деякі інші коренеплоди, якщо правильно їх підготувати до зимівлі і дещо прикрити зверху. Розповім про зимівлю під снігом деяких овочевих культур з власного досвіду.
Склалося так, що восени, коли треба було збирати урожай на городі, зламав ногу і не міг того зробити. А тим часом настали заморозки, невдовзі й засніжило. Під сніг пішли столові буряки, морква, чорна редька, пастернак та деякі інші коренеплоди. Все ж дещо встиг зробити, аби підготувати урожай до зимівлі під снігом.
На буряках зрізав гичку, а на коренеплоди нагорнув гребені землі. Так само прикрив землею чорну редьку. З моркви теж зрізав бадилля і встелив грядку сухим листям і тонким шаром землі. Обабіч грядки прокопав стічні канавки. Петрушка і пастернак зимували, як росли (щоправда, з петрушки зрізав зелень). Залишився в землі й хрін.
Зима того року видалася багатосніжною й морозною. Товща снігу перевищувала метрову, а морози сягали +28—30°С. У лютому, крім того, були кількаденні відлиги. Частина снігу розтанула, а подекуди навіть чорніла земля. А далі знову мороз — 18—20°С. Сніжок, щоправда, випав, але небагато. Тому навіть не сподівався, що мої овочі збережуться. Та все обійшлося добре.
Навесні, коли зійшов сніг і пригріло сонце, зняв укриття з овочів. Виявилося, що всі вони
перезимували порівняно добре. Дешо підмерзла лише чорна редька та столові буряки, причому саме ті коренеплоди, які були глибше в землі. Парадокс! Адже мало бути навпаки. Добре збереглися лише чотири корені скорцонери, які росли поряд з редькою. Але то рослини холодостійкі.
Довго розмірковував над цим явищем, але відповіді не знаходив, аж поки в літературі прочитав такі рядки: "Краще зберігаються плоди, які добре визріли". І справді. В колишніх колгоспах неодноразово доводилося бачити, як під сніг потрапляли і цукрові, й кормові буряки. І що ж? Цукрові в землі вимерзали, а кормові, зокрема сорт Екендорфський жовтий, коренеплоди якого майже повністю над землею, зберігалися. Мабуть, те ж саме сталося і з моїми буряками та редькою. Підмерзли саме ті плоди, які не випирали з ґрунту, хоч були вкриті землею.
Наступного року висіяв по дві грядки цих культур з інтервалом в один місяць. Догляд був, як зазвичай. А під зиму залишив ті корені, які виразно росли над ґрунтом, і окремо ті, що глибше в землі. Здогадки підтвердилися: краще збереглися корені ранньовесняного строку сівби і ті, які сильніше обігрівало сонце. Інші — підмерзли.
Характерне ще одне явище. Зимова редька була чорна і біла. За однакових умов зимівлі чорні коренеплоди збереглися, а білі — підмерзли.

Вернуться в «Вирощування овочевих культур»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость