Амарант - джерело протеїну та незамінних амінокислот для тварин

Описание: Вирощування овочів у відкритому грунті. Поради, обмін досвідом, консультації

admin M
Администратор
Аватара
admin M
Администратор
Репутація: 6 (+6/−0)
Повідомлення: 162
З нами: 1 год 7 місяців

Сообщение #1 admin » 22.05.2016, 16:36

На своїй ділянці вирощую три роки амарант - прекрасне джерело протеїну, незамінних амінокислот для сільськогосподарських тварин, розведенням яких займаюся вже п'ять років.
Амарант навіть в центральному регіоні України досягає двох метрів висоти.
Це потужна рослина з численними відростками, на яких безліч листочків. Зверху лист зелений, на внутрішній стороні - з червонуватим відтінком. Основне стебло несе мітлу з червоними, помаранчевими і золотистими квітками. Дозріла волоть важить від 600 до 900 грам. Зерна нагадують смак горіха, при нагріванні насіння перетворюються в продукт хрусткий, начебто смажена кукурудза. Урожайність зеленої маси - 800-1000 центнерів / га.
Посадку проводжу на невеликих ділянках: міжряддя 30 см, в ряду 15 см.
Після появи сходів перші 2-3 тижні займаюся прополкою сходів, а потім практично ніякого догляду за посівами не потрібно. Якщо відламати стебло під корінь, то він знову відростає. Рослина дуже посухостійка: за сезон поливаю не більше 1 разу.

Miho
Miho
Репутація: 2 (+2/−0)
Повідомлення: 29
З нами: 1 год 6 місяців

Сообщение #2 Miho » 22.05.2016, 21:47

Амарант, він же щириця - за своєю природою бур'ян, який ще пошукати треба.
А тим хто начитався казок про високі врожаї і "панацею від усього", скажу так: не варто плутати потенційну врожайність сорту (при ручному прополюванні, поливі, добриві) і промислову врожайність. Амарант не висівають в промислових масштабах тому, що він не любить сівозміну, тобто його насіння сходять не все на наступний рік, а протягом ще п'яти - семи років. Коли кому заманеться...
Ось і не хоче ніхто поливати свою земельку гербіцидами.
А панацея... Тому що ті хто розписує "чудові" властивості культури продає насіння за захмарними цінами. І має з цього непоганий прибуток. За гроші що завгодно розкажуть.

Yuliana
Аватара
Yuliana
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 26

Сообщение #3 Yuliana » 23.05.2016, 06:33

Певно в кожного на городі росте цей бур’ян, близький родич амаранту – щириця. І більшість городників його нещадно вирізають, викошують, і в кращому випадку складають на купу для отримання компосту. А ті хто має будь-яку живність, тобто курей, качок, свиней, кіз, в більшості випадків знають що всі тваринки з радістю і з користю для власного здоров’я їдять цю рослину. Проблема що зі своїх 6 соток мені не вдається назбирати його багато для своїх птахів. Не встигає він рости, адже це найбільш улюблена рослина.

Ricardo
Ricardo
Повідомлення: 13

Сообщение #4 Ricardo » 23.05.2016, 06:35

Амарант річ звичайно хороша, я 6-й рік вирощую Омський сорт.
Є невеликі нюанси:
1. Схильний до осипання
2. Нерівномірне дозрівання волоті
З хорошого:
1. Розмножується самосівом
2. Не вимагає обробки грунту

Ну і будь-який бур'ян гнобить моторошно
Коротше: Що цікаво - питай, у мене він для сіна / силосу

Miho
Miho
Репутація: 2 (+2/−0)
Повідомлення: 29

Сообщение #5 Miho » 29.05.2016, 12:28

Амарант - гарний корм для тварин, або ж щириця, яку не потрібно сіяти, вона сама гарно насіюється по всьому нороду - да птах любить, ну і нехай їсть, той що сам насіюється, навіщо купувати та сіяти, якщо можна просто нарвати.

Ostap
Ostap
Повідомлення: 27
З нами: 1 год 3 місяця

Сообщение #6 Ostap » 11.09.2016, 07:59

Сейчас самое время собирать семена щирицы, которая я практически уверен, растет на каждом огороде, и заметьте совершенно бесплатно, не переплачивая деньги за то что можно набрать бесплатно, да еще и пересылку.

Galinka F
Аватара
Galinka F
Повідомлення: 51
З нами: 1 год 3 місяця

Сообщение #7 Galinka » 15.09.2016, 12:19

Я вже зібрала, небагато, але вони такі дрібні, що цього «небагато» хватить мабуть засіяти гектар. Головне не пропустити час коли вони достигають, бо повисипаються. Краще зірвати обережно трохи недостигші китиці, і повісити на горищі достигати верх ногами, а внизу застелити целофан.

Silver
Silver
Повідомлення: 6
З нами: 5 місяців 8 днів

Сообщение #8 Silver » 06.07.2017, 21:38

Є відмінність щириці від амаранту? Я вважав що щириця росте в кожного на городі і вона зеленого кольору, а цього року в мене разом з зеленим листя росте з темно-червоним, я лишив пару рослин на насіння, і вже там бачу буде скоро насіння. То і є амарант, чи буває щириця з червоним листям?

Вернуться в «Вирощування овочевих культур»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость