Мій власний спосіб пророщування насіння огірків, гарбуза, дині, кавуна і т. п.

Описание: Вирощування овочів у відкритому грунті. Поради, обмін досвідом, консультації

Solana
Solana
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 40
З нами: 11 місяців 4 дня

Сообщение #1 Solana » 06.02.2017, 10:36

Мене йому навчили в селі. Потрібен мох. Його потрібно занурити у воду, щоб наситився, потім розділити на дві частини. Одну частину розстилаємо шаром не менше сантиметра в який-небудь плоскій ємності, зверху розкладаємо насіння і накриваємо їх мохом що залишилися. Трохи ущільнюємо "конструкцію". І наполовину прикриваємо якою-небудь кришечкою.
Через 3-5 днів спостерігаємо сім'ядольні листочки. І ніяких "чорних ніжок", адже мох дезінфікує! І легко стежити за вологістю - помацав пальцями, є відчуття сухості - побризкав, немає - не чіпай.
А найголовніше, на мій погляд, це те, що можна вирощувати до появи справжніх листочків (правда тоді рідше насіння розкладайте). І виймати для пересадки в грунт легко, корінці за мох не чіпляються, так і врости їм нікуди...
Я, коли огірки пророщую, чекаю, коли з'явиться перший справжній листок, беру коробку з пророщених насінням і несу в город, а там відразу висаджую (ввечері). У огірків до цього часу корінці завдовжки близько 10 сантиметрів, товстенькі і з цілою бородою дрібних бічних корінців.
Жодного разу ні один саджанець не загинув.
До речі, якщо є можливість використовувати мох, корисно використовувати його в якості мульчі - і бур'яни пригнічує, і равлики-слимаки на нього не лізуть...

Lariska
Аватара
Lariska
Репутація: 6 (+6/−0)
Повідомлення: 224
З нами: 1 год 4 місяця

Сообщение #2 Lariska » 06.02.2017, 11:11

Solana, а мох який ви використовуєте? Я знаю про сфагнум для таких цілей, але не знаю де його стільки набрати, тим більше взимку.

Solana
Solana
Повідомлення: 40
З нами: 11 місяців 4 дня

Сообщение #3 Solana » 06.02.2017, 14:30

Я не знаю назву того моху. Росте в лісі і його там легко набрати, бо його там багато. Ніколи не задумувалась про його назву, я думала взагалі що він її не має.

Irisha
Irisha
Повідомлення: 26
З нами: 8 місяців 22 дня

Сообщение #4 Irisha » 06.02.2017, 14:54

Я використовую при пророщуванні насіння талу воду, правда не завжди вона є, буває що снігу не було практично всю зиму, але цього року вже запаслась снігом і розтопила вже 2 бутля по 6 літрів на замочування насіння та полив.

Nasredin
Nasredin
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 56
З нами: 9 місяців 14 днів

Сообщение #5 Nasredin » 22.02.2017, 13:55

На якому матеріалі краще пророщувати насіння перцю та інших культур. Зрозуміло скільки людей стільки переваг у виборі, але хочеться почути хто як робить, в мене завжди жінка в кришку пластмасову клала тканину, трохи її зволожувала, сипала туди насіння і прикривала цією же тканиною. Але в такому випадку потрібно часто доливати воду. Може хто знає кращий варіант пророщування насіння. Моху я не знаю де взяти, не йти ж зараз по болоті в ліс.

Irisha
Irisha
Повідомлення: 26
З нами: 8 місяців 22 дня

Сообщение #6 Irisha » 23.02.2017, 18:45

Спосіб 1. Найпоширеніший

Для пророщування змочіть шматочок вати або бинта, вичавте надлишок води, загорніть насіння у вату і покладіть на блюдце. Зверху накрийте плівкою. Зробіть невеликий надріз в плівці, щоб всередину заходило свіже повітря і перевіряйте вологість раз на добу.

Спосіб 2. Дві губки

Ще один зручний спосіб проростити насіння - використовувати метод пророщування на двох губках.

Вам будуть потрібні:
1. Насіння
2. Дві великі губки для миття посуду
3. Пакет zip-lock
4. Склянка чистої води
5. Прямі руки

1. Викладіть насіння на одну з губок, рівномірно розподіливши їх у центрі губки
2. Акуратно накрийте зверху насіння другою губкою
3. Полийте губки з склянки приблизно 100 мл. і дайте воді рівномірно просочити обидві губки
4. Візьміть цей бутерброд з губок і насіння і помістіть в приготований целофановий пакет, бажано ZIP-lock, що дозволить закрити герметично (але і простий теж підійде)
5. Перед тим як закрити пакет зробіть глибокий вдих і трохи видихніть в пакет, це створить достатній запас повітря всередині пакету
6. Пакет сховайте у темне але тепле місце на 12 – 24 години

Олег
Олег
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 100
З нами: 3 місяця 21 день

Сообщение #7 Олег » 06.07.2017, 17:46

Щодо сфагнуму, дійсно підходящий матеріал, бо він має антисептичні властивості, ним затуляли рани під час війни, коли бинтів не вистачало. Щодо губок - а як корінець у губку вросте, тож його з губки витягати - то морока ще та! Та й корінець травмується. А гарбузові цього не люблять. Чи варто сіяти огірки, пророщені аж до справжнього листочка - чим старіша така розсада, тим важче приймається. А як погода ще холодна, то й зігниють.
Пророщую у чисто вимитих чашках Петрі тоді, коли вже можна садити у ВГ. або під плівку. Не причепляться до скла, легко підтримувати відповідну вологість, капаючи піпеткою чисту воду.
Оскільки чашки Петрі прозорі, легко спостерігати за схожістю.

Вернуться в «Вирощування овочевих культур»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 2 гостя