Легкий спосіб вирощування розсади

Описание: Вирощування овочів у відкритому грунті. Поради, обмін досвідом, консультації

Tetyana
Tetyana
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 32
З нами: 1 год 3 місяця

Сообщение #1 Tetyana » 11.03.2017, 20:52

Я практично всі рослини саджу через розсаду. Тільки не вдома. З осені ставлю на перекопані грядки дуги. Ранньою весною, коли снігу залишається 20 см, накриваю їх плівками, в нашій місцевості приблизно в середині березня - на початку квітня. Під ними він швидко тане і поки ще там мокра земля, висіваю насіння. Для тепла в парники ставлю ємності з водою між рядками. Вдень від сонця вода нагрівається, а вночі, остигаючи, віддає тепло. Насіння сходять там краще, ніж удома, і відразу ж звикають до вуличних умов. Вже до 1 травня вони готові до пересадки у відкритий грунт. Спробуйте, може, Вам мій спосіб теж сподобатися!

Solana
Solana
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 40
З нами: 1 год 3 місяця

Сообщение #2 Solana » 23.03.2017, 19:24

Ваш спосіб вирощування близький до так званих теплих грядок, де крім укриття плівкою ще використовується закладення на глибину перегною та будь-якої органіки, яка розкладаючись буде розігріватись та віддавати тепло грунту.

errror
errror
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 271
З нами: 1 год 9 місяців

Сообщение #3 errror » 09.04.2017, 12:23

Чесно кажучи, не бачу проблем з розсадою. Вірніше, у мене її немає. Не треба переживати, що вона витягнеться, переросте або поляже від чорної ніжки та кореневих гнилей. Не треба купувати грунт, добрива, торф... Замість розсади виходимо з положення як всі фермери, тобто сіємо насіння прямо в парник.
Досить поставити дуги на кількох квадратних метрах грядки і затягнути плівкою, щоб отримати безліч розсади. Насіння сіють густо, на відстані 4-6 см між насінням. Рядки − на відстані 10-15 см. Висівають насіння рано, головне, щоб стояли сонячні дні і вночі температура занадто сильно не опускалася. Це особливо важливо для помідорів. А ось капусті навіть сильні похолодання не страшні, тим більше під плівкою.
В один парник не можна сіяти і помідори і капусту. Догляд за ними різний, тому і парники мають бути різними. Як тільки з'являться сходи, їх підгодовують слабким розчином сечовини, 20 г на 10 л води. Коли сіянці досягнуть 10-15 см, їх висаджують на постійне місце. Таку розсаду не треба загартовувати, і якщо не підсушити коріння, вона прекрасно приживається.
Перці і баклажани теж можна вирощувати через парник. Тільки сіяти їх треба пізніше, коли пройдуть нічні заморозки. Відстань між насінням залишають близько 5 см, міжряддя − 15-20 см. До висадки на постійне місце приступають, коли в рослин буде п'ять-сім справжніх листків.
Розсаді по мірі зростання потрібні лише регулярні поливи і провітрювання в спекотний день. Якщо замість плівки дуги накрити спанбондом або лутрасілом, то провітрювати не знадобиться, але і забіг розсади буде меншим.


Вернуться в «Вирощування овочевих культур»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость