Природні стимулятори для підвищення схожості насіння

Описание: Вирощування овочів у відкритому грунті. Поради, обмін досвідом, консультації

errror
errror
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 271
З нами: 1 год 9 місяців

Сообщение #1 errror » 09.04.2017, 17:48

Зараз у продажу повно різних стимуляторів для підвищення схожості насіння. Але не все так райдужно. Доводилося перевіряти їх і порівнювати з контрольною групою насіння, просто замочених у воді. Як не дивно, схожість контрольного насіння часом була вищою, ніж після застосування деяких стимуляторів. Тому у мене з'явилося стійке упередження проти покупної хімії.

Замість хімічних засобів можна з успіхом застосовувати природні стимулятори. Наприклад, сік звичайного Алое або Каланхое. Для обробки насіння зрізають листя, яким більше трьох років. Після зрізання лист дозарюють в холодильнику два тижні, потім віджимають сік через марлю. Насіння на добу замочують у соку. Якщо соку мало, його можна розвести наполовину з водою.

Важливо враховувати, що сік, витриманий в холодильнику, стимулює ріст рослин, а свіжовичавлений – пригнічує. Так що фреш насінню протипоказаний.

З великим успіхом можна застосовувати дріжджовий розчин. Він замінює стимулятор гетероауксин. В 1 л води розчиняють 100 г сирих дріжджів або 10 г сухих. У розчин поміщають насіння або живці.

Попіл – не менш гідна альтернатива купівельним стимуляторам. Настій деревної або солом'яної золи − відмінний стимулятор росту і підсилювач схожості. Готують настій просто: 2 ст. ложки золи заливають 1 л води і, зрідка помішуючи, витримують дві-три доби. Насіння замочують в розчині золи на чотири - шість годин.

Картопляний сік теж допомагає підвищити схожість насіння. Для його отримання бульби заморожують, потім розморожують і вичавлюють. У такій воді насіння витримують шість-вісім годин.

Багато садівників з успіхом користуються настоєм верби. Для цього гілки верби ставлять у воду, а коли вони пустять коріння, вербові живці викидають, а воду використовують як стимулятор. Схожим чином можна використовувати і гілки тополі.

Потужним стимулятором вважається звичайний бджолиний мед. У ньому замочують та пророщують насіння, укорінюють живці. Для приготування розчину беруть 1 ст. ложку меду на склянку води і поміщають в нього насіння на шість годин.

Для підвищення схожості насіння здавна застосовують настій або відвар цибулиння, а також молодих пагонів кропиви. У розчин корисно додати трохи борної кислоти (3-5 г).

Вернуться в «Вирощування овочевих культур»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость