Сахарна кукурудза

Описание: Вирощування овочів у відкритому грунті. Поради, обмін досвідом, консультації

Solana
Solana
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 40
З нами: 11 місяців 7 днів

Сообщение #1 Solana » 11.04.2017, 07:36

В цьому році купила насіння сахарної кукурудзи. На пакетику написано: садити коли мине загроза заморозків. Але це буде тільки в червні. Можна вирощувати кукурудзу через розсаду? Треба пророщувати насіння? Які терміни висадки на розсаду? Відрізняється агротехніка вирощування сахарної кукурудзи від звичайної? Де її краще садити на городі, з якими рослинами вона любить межувати?

errror
errror
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 271
З нами: 1 год 5 місяців

Сообщение #2 errror » 11.04.2017, 09:44

Можу поділитися своїм досвідом вирощування кукурудзи у тому числі і сахарної, агротехніка якої практично не відрізняється від звичайної.
По-перше ніколи не вирощую розсадою. Для розсади є досить багато інших теплолюбних культур. Сучасні сорти кукурудзи для Нечорнозем'я прекрасно ростуть насінням посаджені. Завжди саджу сахарні сорти. Адже нам треба качани в молочно-восковій стиглості, а не сухе зерно. Тому в середині серпня вже готовий урожай.
Кукурудза культура що перехресно запилюється, тому квіткову мітелку потрібно не тільки струснути коли вона цвіте, а і з'єднати з сусідніми квітучими.
Потрібно обов'язково обривати всі бічні пагони, що йдуть із землі, інакше буде багато зелені і мало зерна. На одній рослині залишати не більше 2-х качанів.
По-четверте садити кукурудзу краще компактно, не розтягуючи в одну сходинку, а мати 3-4 рядки тобто квадратом 4Х4 рядка – так краще запилюється.
Насіння саджу в землю з 10 по 15-20 травня. Якщо земля дуже волога краще не замочувати. В лунку посадити по 3 зерна, залишити найміцніше, інші висмикнути. Кукурудза не любить затінення. Тільки на повному сонці. Можна посадити по краю огіркової грядки, вони дуже люблять один одного.
Ну і поїсти кукурудза дуже любить. Але я прихильник природного землеробства, тому годую перегноєм, компостом, золою, всякими трав'яними настоями.

Teofiopol
Teofiopol
Повідомлення: 25
З нами: 8 місяців 13 днів

Сообщение #3 Teofiopol » 24.04.2017, 09:33

Останні 2 роки садив пару рядків кукурудзи. В позаминулому році була шикарна, а в минулому - жодного качана! Вони самі є, але зерен не було взагалі. Сорт один і той же, догляд також однаковий... Як на мене трохи норовиста культура, можна бути без врожаю без видимих на то причин!

Natali
Natali
Повідомлення: 26
З нами: 7 місяців 10 днів

Сообщение #4 Natali » 24.04.2017, 09:49

Teofiopol писал(а):Останні 2 роки садив пару рядків кукурудзи. В позаминулому році була шикарна, а в минулому - жодного качана! Вони самі є, але зерен не було взагалі. Сорт один і той же, догляд також однаковий... Як на мене трохи норовиста культура, можна бути без врожаю без видимих на то причин!
Здрастуйте, а Ви кукурудзу випадком не на одному і тому ж місці саджали? Наскільки я знаю, кукурудза витягує з грунту всі поживні речовини. Там де я садила в минулому році кукурудзу навіть черв'яки якісь худі і змарнілі. Щоб підгодувати їх, на осінь закопала гній з суперфосфатом.

Teofiopol
Teofiopol
Повідомлення: 25
З нами: 8 місяців 13 днів

Сообщение #5 Teofiopol » 24.04.2017, 09:52

Natali писал(а):Здрастуйте, а Ви кукурудзу випадком не на одному і тому ж місці саджали?
Вимушені садити кукурудзу на межі ділянки. Садимо в 2 рядки, нібито від вітру захищає, та й місця не займає багато. Не можу я садити її на самій ділянці, бо багато місця займе. Але навесні під перекопку щороку вношу трохи перегною.

Lariska
Аватара
Lariska
Репутація: 6 (+6/−0)
Повідомлення: 224
З нами: 1 год 4 місяця

Сообщение #6 Lariska » 24.04.2017, 09:58

Кукурудза сильно схильна до перезапилення. Причому це сильно позначається на якості качанів. Солодкий сорт може стати не солодким. Тому вирощувати поряд кукурудзу для попкорну і солодку не варто.

Олег
Олег
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 100
З нами: 3 місяця 24 дня

Сообщение #7 Олег » 06.07.2017, 17:19

Цукрова кукурудза - дійсно делікатес. Насіння її настільки солодке та м"яке, що свіжу можна вживати сирою. Проблема з нею у тому, що кукурудза - вітрозапильна, тому, якщо поряд цвітуть колоски звичайної, то перезапиляться. Тоді друге покоління уже не буде цукрова.
Вийти з положення можна, провівши штучне запилення іншим екземпляром цукрової, зірвавши квітучу волоть, після чого треба закрити приймочки станіолем. Обов"язково відмітьте запилені качани, поставивши відмітку незмивним фломастером або етикеткою. І залишіть до достигання. Як приймочки підсохнуть - станіоль можна зняти.

Вернуться в «Вирощування овочевих культур»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость