Два врожаї з одної ділянки - чи варто заморочуватись?

Описание: Вирощування овочів у відкритому грунті. Поради, обмін досвідом, консультації

Miho
Miho
Репутація: 2 (+2/−0)
Повідомлення: 29
З нами: 1 год 4 місяця

Сообщение #1 Miho » 10.07.2016, 18:25

Хочу цього року спробувати отримати два врожаї з однієї ділянки. Вже зібрав озимий часник, та перекопав грунт. І сьогодні замочив насіння моркви, ще б сьогодні посіяв, але жінка забороняє в неділю щось робити. Тож посію завтра, 11 липня. В когось є досвід вирощування моркви посіяної в такі пізні строки. Чи варто цим займатись? Чи марна трата часу? Які нюанси посіву та догляду за морквою посіяною в такі пізні терміни?

Ivan
Ivan
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 18
З нами: 1 год 3 місяця

Сообщение #2 Ivan » 11.07.2016, 07:10

В нашому регіоні головною проблемою посіву в середині літа буває відсутність дощів, і відповідно нестача вологи в грунті. Тобто всі посіви потрібно обов’язково поливати, а то буде ваша морква сидіти в грунті аж до осені, коли почнуться дощі. А пливаючи треба стежити щоб не утворювалась грунтова кірка, через яку насіння не зможе зійти. А якщо повезе з погодою, то не буде ніяких перешкод до гарного врожаю. Тобто головною проблемою може бути лише брак вологи в грунті.

Lariska
Аватара
Lariska
Репутація: 6 (+6/−0)
Повідомлення: 224

Сообщение #3 Lariska » 13.07.2016, 07:24

Головне гарно полити при посіві, і зрозуміло, краще сіяти замоченим насінням. В такому випадку морква набагато швидше зійде. Я замочую близько 5 днів, і лише потім висіваю перемішавши з сухим піском насіння. Так виходять більш вирівняні посіви і не потрібно потім багато проріджувати. Також варто вибирати не пізньостиглі сорти, вони не встигнуть сформувати великий плід. Краще зараз сіяти або ранні сорти, а якщо для тривалого зберігання то середні.

Galinka F
Аватара
Galinka F
Повідомлення: 51
З нами: 1 год 1 місяць

Сообщение #4 Galinka » 15.09.2016, 12:22

В мене морква, посіяна після збору озимого часнику, вже така що можна їсти. Правда цього року погода вносить суттєві корективи – полив стає обов’язковою умовою отримання хоча б якого урожаю. Моркву поливаю – то гарно росте, а горох лишила напризволяще – засох зовсім, Сахара блін скоро буде. А в Мокві до речі, говорять кожен день ідуть дощі, от кацапи – Крим забрали, тепер ще й дощі увели у нас .

Miho
Miho

Сообщение #5 Miho » 11.11.2016, 16:26

Отже можу розповісти що в мене вийшло з моркви посіяної 10.07.2016. Добре що написав на форумі, тож дата збереглась коли сіяв. Моркву поливав, бо було сухим літо. Зійшла добре, але ранні холоди не давали добре рости. Тож на сьогодні вона в мене ще сидить на городі. Сьогодні пробував пару кущиків висмикнути – розмірами маленька, в довжину сантиметрів 15, але їсти можна і вона смачна, свіжа, тверда. Поки лишаю її на городі, хоча передають вже морози та навіть сніг, але гадаю пару градусів не заподіють великої шкоди моркві.

Miho
Miho

Сообщение #6 Miho » 27.02.2017, 16:56

Хочу далі розповісти про свій експеримент з морквою посіяною після збору часнику влітку. До зими морквинки були розміром з великий палець, але не викопав і лишив її прямо з листям на зиму. Зима була треба зазначити сніжною. Зараз сніг зійшов – морква моя стоїть зелена, спробував пару штук висмикнути, легенько висмикнулась, не морожена, свіжа, смачна і солодка як молода морква. Вважаю відмінний результат – перші вітаміни ще й морква, не треба думати як її зберігати, а ще мені здається ця морква буде й далі рости, адже листя зелене. Так що вважаю експеримент вдалим, і цього року повторю його.

Teofiopol
Teofiopol
Повідомлення: 25
З нами: 8 місяців 10 днів

Сообщение #7 Teofiopol » 28.02.2017, 20:44

Miho, тобто ви навіть ботву не обрізували у моркви, лишаючи її на зиму. І як смак? Пишуть що зберігаючи в такий спосіб у моркві накопичується цукор

Олег
Олег
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 100
З нами: 3 місяця 21 день

Сообщение #8 Олег » 20.07.2017, 09:40

І які результати? Морква після проходження холоду на другий сезон вегетації вже не нарощує коренеплід, а зацвітає.

Drekt
Drekt
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 5
З нами: 3 місяця 16 днів

Сообщение #9 Drekt » 20.07.2017, 16:47

Олег писал(а):Морква після проходження холоду на другий сезон вегетації вже не нарощує коренеплід, а зацвітає.
Підтверджую, залишену на грядці на зиму моркву, восени довелося викинути, лишив лише пару штук на насіння. Морква стала твердою та волокнистою і не росла більше.

Олег
Олег

Сообщение #10 Олег » 20.07.2017, 23:56

Вірно. Чому так? Бо морква, петрушка, буряк, пастернак та ін. - це класичні дворічники.
У перший рік вони ростуть, нарощують коренеплід. А на другий - цвітуть і дають насіння.
Це залізобетонний доказ того, що правильна теорія значно важливіша за практику.

Alona
Аватара
Alona
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 81
З нами: 1 год 1 місяць

Сообщение #11 Alona » 21.07.2017, 09:37

У меня все наоборот. Теорию прочитала и забыла, а вот практика, собственный опыт с шишками запоминаю надолго

Олег
Олег

Сообщение #12 Олег » 21.07.2017, 18:28

То й набувайте досвіду разом із шишками - хто ж заперечує?

Вернуться в «Вирощування овочевих культур»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость